Bratislavská integrovaná doprava

Bratislavská integrovaná doprava má nové vedenie


Bratislavská integrovaná doprava, a.s. (BID a.s.), organizátor Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), v uplynulých dňoch zmenila vrcholové vedenie. Predsedníčkou predstavenstva sa stala Zuzana Horčíková a novým povereným generálnym riaditeľom spoločnosti je Martin Urmanič, obaja skúsení manažéri.


Ing. Zuzana Horčíková nastúpila do funkcie predsedníčky predstavenstva dňom 30. júna 2023. Na poste vystriedala Branislava Masaroviča, ktorému skončilo funkčné obdobie dňom 29. júna 2023. Nová predsedníčka predstavenstva je uznávanou odborníčkou v oblasti verejnej dopravy. V BID, a.s. pôsobí od roku 2012, v rokoch 2016 – 2023 zastávala v tejto spoločnosti post generálnej riaditeľky. Pred tým pracovala v Dopravnom podniku Bratislava. Počas pôsobenia Zuzany Horčíkovej v čele BID, a.s. bola zrealizovaná komplexná tarifná a dopravná integrácia na území Bratislavského samosprávneho kraja, neskôr aj so zapojením vybraných miest a obcí Trnavského samosprávneho kraja. Spustená tiež bola Mobilná aplikácia IDS BK, ktorá okrem vyhľadávania spojení ponúka cestujúcim aj možnosť zakúpenia cestovných lístkov platných na všetkých linkách IDS BK.

Mgr. Martin Urmanič, PhD., MPH. je od 11. júla 2023 poverený generálny riaditeľ BID, a.s. Funkciu prevzal po odchode Matúša Kužela, ktorý ju zastával v rokoch 2022 – 2023.
Martin Urmanič je skúsený manažér a komunikačný stratég. „Mojim prvoradým cieľom je posilniť postavenie spoločnosti Bratislavská integrovaná doprava ako odborného partnera v priestore verejnej dopravy a prinášať inovatívne riešenia pre všetkých partnerov, v prvom rade pre cestujúcu verejnosť,“ povedal o svojich zámeroch Martin Urmanič, poverený generálny riaditeľ BID, a.s.

Obrázok

Dátum: 13.07.2023
Bratislavská integrovaná doprava, a.s.
Jankolova 6
854 01 Bratislava 5
Slovenská republika

Mgr. Eva Vozárová
Hovorkyňa
Ak ste zamestnanec oddelenia komunikácie alebo zástupca médií, prosíme, kontaktuje priamo hovorcu spoločnosti. Radi odpovieme na všetky Vaše otázky o našich aktivitách alebo plánoch do budúcnosti.