Bratislavská integrovaná doprava


Od soboty 29. apríla môžete využiť cyklonosiče na najžiadanejších linkách pre cyklovýlety v Bratislavskom kraji


V jarnom období narastá záujem o cestovanie verejnou dopravou nielen na výlety, ale aj o cestovanie s bicyklom. Pri dodržaní pravidiel v prepravnom poriadku si môžete vziať so sebou bicykel do dopravného prostriedku ktoréhokoľvek dopravcu v IDS BK a urobiť si cyklovýlet na niektoré zaujímavé miesto v rámci Bratislavského kraja.


Cestovať s bicyklom mestskou hromadnou dopravou a regionálnou autobusovou dopravou môžete počas sobôt, nedieľ a sviatkov v akomkoľvek čase. V pracovných dňoch môžete s bicyklom cestovať v čase od 09:00 do 13:00 a od 18:00 do 06:00.

Preprava bicyklov v regionálnych vlakoch sa riadi podmienkami železničného dopravcu ZSSK. Vlakové súpravy premávajúce na linkách IDS BK majú dostatok priestoru na prepravu bicyklov.

Platba za prepravu bicykla
Za prepravu bicykla vo všetkých autobusoch, električkách a trolejbusoch sa platí dovozný cestovný lístok alebo zľavnený 30-minútový lístok. Ak si lístok kupujete v papierovej podobe zaplatíte 0,45 €, v elektronickej podobe stojí tento lístok 0,41 €.
Za prepravu bicykla vo vlakoch sa platí lístok podľa tarify ZSSK.

Špeciálne ponuky na výlety a cyklovýlety
Dopravcovia v IDS BK v opäť pripravili rozšírenú ponuku pre využitie verejnej dopravy na víkendové a prázdninové výlety po Bratislavskom kraji.

Mestskú hromadnú dopravu je možné využiť k víkendovým výletom. Kampaň DPB s názvom #sMHDpozelenej reaguje na výrazný dopyt zo strany cestujúcich po spojení do známych turistických lokalít:                                               29 Hrad Devín, Devínska Kobyla, Sandberg                                                                                                                    43 Železná studnička, Kačín, lanovka, Lesopark                                                                                                                  44 Koliba, Horský park 52 Biely kríž, Červený kríž, Veľká Baňa                                                                                       80 Vojenské bunkre, rakúske prihraničie
144 Kamzík, lanovka
154 Pekná cesta, Horáreň Krasňany
Posilnený režim obsluhy rekreačných lokalít platí od 8:30 do 19:00 počas voľných dní.

Cyklolinky v regionálnej autobusovej doprave bude možné využívať počas voľných dní už od soboty 29. apríla až do nedele 29. októbra 2023. Pre väčšiu kapacitu prepravy bicyklov na Záhorí budú na vybraných linkách nasadené autobusy s cyklonosičmi pre 6 bicyklov.

Cyklonosiče bude možné využiť na linkách vhodných na cyklotúry:
219
Bratislava – Stupava – Borinka
240
Malacky – Záhorská Ves 250 Bratislava – Stupava – Vysoká pri Morave - Záhorská Ves – Suchohrad
275
Malacky – Závod - Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur
277
Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence.

Na jeden lístok môže cestovať aj celá rodina
Počas sobôt, nedieľ a dní pracovného pokoja môže s držiteľom základného (nezľavneného) denného cestovného lístka cestovať všetkými dopravnými prostriedkami v IDS BK aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti do dovŕšenia 18 rokov. Podmienkou takéhoto využitia je, že v skupine cestujúcich je minimálne 1 dospelý a 1 dieťa. Poplatok za prepravu bicykla je potrebné zaplatiť za každý prepravovaný bicykel.

Všetky aktuálne informácie a cestovné poriadky nájdu cestujúci na webe idsbk.sk alebo na weboch dopravcov. V prípade potreby odporúčame cestujúcim obrátiť sa na InfoCentrum IDS BK e-mailom na adresu: info@idsbk.sk alebo telefonicky: 0948 102 102.


Dátum: 26.04.2023
Bratislavská integrovaná doprava, a.s.
Jankolova 6
854 01 Bratislava 5
Slovenská republika

Mgr. Eva Vozárová
Hovorkyňa
Ak ste zamestnanec oddelenia komunikácie alebo zástupca médií, prosíme, kontaktuje priamo hovorcu spoločnosti. Radi odpovieme na všetky Vaše otázky o našich aktivitách alebo plánoch do budúcnosti.