Bratislavská integrovaná doprava

Bratislavská integrovaná doprava spustila centrálny e-shop


Bratislavská integrovaná doprava (BID) spustila centrálny internetový obchod Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). V eshope je umožnený predaj Predplatných cestovných lístkov a dobitie kreditu na bezkontaktné čipové karty využívané v IDS BK.


Eshop IDS BK môžu už dnes cestujúci využiť na správu bezkontaktnej čipovej karty, ktorá je akceptovaná všetkými dopravcami zapojenými do IDS BK. Prostredníctvom eshopu si môžu zakúpiť Predplatné cestovné lístky (tzv. električenky) a dobiť elektronické peňaženky na bezkontaktné čipové karty vydané dopravcami Slovak Lines, a.s. a Dopravný podnik Bratislava a.s., rovnako aj na Preukazy študenta (karty ISIC) s aktivovanou dopravnou aplikáciou a na Bratislavskú mestskú kartu s aktivovanou dopravnou aplikáciou pred 01. júlom 2021.

Pre využívanie služieb eshopu je potrebné vykonať registráciu prostredníctvom účtov Google alebo Facebook, prípadne s využitím emailu a hesla. V eshope je možné spravovať okrem vlastnej bezkontaktnej čipovej karty aj karty rodinných príslušníkov alebo priateľov. Kartu pridáte zadaním jej SNR čísla na prednej strane a mena a priezviska tak, ako je uvedené na príslušnej karte.

Od 15. novembra 2021 bude v centrálnom eshope spustený aj predaj na bezkontaktné čipové karty vydané novým dopravcom pre prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji ARRIVA Mobility Solutions, s.r.o. Súčasne prebiehajú práce na implementácii kariet vydaných Železničnou spoločnosťou Slovensko.

Eshop je umiestnený na webstránke IDS BK: eshop.idsbk.sk. Podrobné informácie a odpovede na najčastejšie otázky nájdu cestujúci v časti Pomoc a podpora.


Dátum: 02.11.2021
Bratislavská integrovaná doprava, a.s.
Jankolova 6
854 01 Bratislava 5
Slovenská republika

Mgr. Eva Vozárová
Hovorkyňa
Ak ste zamestnanec oddelenia komunikácie alebo zástupca médií, prosíme, kontaktuje priamo hovorcu spoločnosti. Radi odpovieme na všetky Vaše otázky o našich aktivitách alebo plánoch do budúcnosti.